Fundacja Marysieńka zaprasza na Piknik Rodzinny

Inne aktualności

Piknik Rodzinny i Targ Rolny Zdrowa Żywność w Targoszynie
Termin: 27 i 28 maja 2023 r.
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Miejsce: Zespół Pałacowo-Parkowy w Targoszynie (Targoszyn 28, 59-407 Mściwojów).
Wstęp: wolny

Wystawcy: wstęp wolny, po uprzednim skontaktowaniu się z Fundacją Marysieńka i uzyskaniu zgody – można to zrobić drogą mailową: fundacja@marysienka.org lub telefonicznie pod numerem +48 510 079 079 (wyłącznie do 25.05.2023 r.)

Zabytkowy pałac w Targoszynie rozpoczyna nowy rozdział swojej wielowiekowej historii. 27 i 28 maja otaczający go niesamowity park zatętni życiem. A wszystko za sprawą organizowanego tam pikniku z wieloma atrakcjami dla całych rodzin oraz Regionalnych Targów Zdrowej Żywności.

Pałac w Targoszynie to jeden z najpiękniejszych tego typu, zachowanych do dzisiaj zabytkowych obiektów na terenie nie tylko powiatu jaworskiego, ale też całego Dolnego Śląska. Mimo usilnych starań władz gminy, aby zachować jego dawną świetność po transformacji ustrojowej, gdy wiele zabytków, z braku funduszy na ich renowację, z dnia na dzień popadało w ruinę, od 2009 roku ten los dotyka również ten targoszyński obiekt.

Od 2020 roku kompleksem pałacowo-parkowym opiekuje się Fundacja Marysieńka, której fundatorzy, Maria i Łukasz Jurkowie, dokładają wszelkich starań, by ocalić obiekt. Angażują środki własne, jak również starają się pozyskać fundusze zewnętrzne z różnych źródeł.

Pozyskanie środków ze źródeł zewnętrznych to często loteria. Dlatego Fundacja Marysieńka nie czeka na cuda, tylko stara się zdobywać dodatkowe fundusze innymi sposobami. Jednym z nich jest organizacja Pikniku Rodzinnego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mściwojów oraz Regionalnych Targów Zdrowej Żywności, z których cały dochód zostanie przeznaczony na najpilniejsze prace w zespole pałacowo-parkowym.

Dwudniowe wydarzenie zostało zaplanowane na weekend 27-28 maja. Atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich jest tworzenie przez dzieci, które odwiedzą piknik, muralu na jednym z budynków gospodarczych położonych na terenie parku. Młodymi artystami będzie kierował Robert Kukla, znany dolnośląski artysta, autor m.in. muralu na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz wielu innych tego typu dzieł na terenie Dolnego Śląska, w tym jego rodzinnej Świdnicy, a także całej Polski.