„Mściwojów – nasz dom” – również dla najmłodszych mieszkańców Mściwojowa

W piątek 25 sierpnia grupa młodych mieszkańców Mściwojowa wzięła udział w kolejnej rowerowej wycieczce śladami zabytków wsi, którą zorganizowali członkowie grupy „Nasz Mściwojów” oraz zajęciach poświęconych historii Mściwojowa i legendzie o rycerzu Mściwoju.

Młodzi Mściwojowianie poznali historię kompleksu pałacowo-parkowego położonego w centrum wsi, kościoła,  kapliczki przy ścieżce edukacyjnej, budynku  dawnej szkoły oraz cennych gatunków drzew, jak np. tulipanowiec, które rosną w tutejszym parku.

Dzięki mapie „Kraina wygasłych wulkanów” dzieci dowiedziały się również o wielu innych ciekawych miejscach gminy. Zdobyta wiedza pozwoli na wzięcie udziału w teście wiedzy o Mściwojowie, który przeprowadzony zostanie podczas festynu zdrowotnego 10 września.

Spotkania dzieci odbywają się w ramach projektu pn. „Mściwojów – mój dom”. Środki finansowe na realizację projektu pozyskano  dzięki dotacji uzyskanej w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2017”, ogłoszonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Inne aktualności

Aapel o krew grupy A Rh-

Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu prosi oddawanie krwi. Szczególnie pilnie potrzebna…
Poprzedni wpis
Dożynki Gminy Mściwojów
Następny wpis
Trwają prace termomodernizacyjne – za utrudnienia przepraszamy