Nadanie Złotego Medalu „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” dla przewodniczącej KGW pani Niny Lis

Wczoraj w naszym urzędzie odbyła się dość niecodzienna uroczystość. Wójt Mariusz Foryś oraz panie z KGW Snowidza przekazali rodzinie przedwcześnie zmarłej wieloletniej przewodniczącej KGW Ninie Lis nadany pośmiertnie Złoty Medal „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”. Medal wraz listem gratulacyjnym został przyznany wiosną przez Dolnośląska Izba Rolnicza. Odebrały go panie z KGW, a teraz trafił na ręce córki Anny z mężem Wojciechem i wnuczkiem Franiem.

Nina Lis zmarła 30 listopada 2020 roku w wieku 59 lat w wyniku zarażenia wirusem COVID – 19. Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Snowidzy była od 2006 r. Przez ponad 14 lat umiejętnie zarządzała Kołem i skutecznie zachęcała członkinie do pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności. Z inicjatywy KGW organizowane są lub były liczne festyny, pokazy, szkolenia, wyjazdy bardzo bogato zobrazowane w kronice Koła. Opłatki, Dzień Kobiet, dożynki wiejskie i gminne, plecenie wieńca, Dzień Nieodległości, Mikołajki i Jasełka.

Koło z sukcesami prezentowało się na wyjazdach krajowych tj. jak Dożynki Gminne, Powiatowe i Wojewódzkie oraz na Dożynkach Prezydenckich w Spale, jarmarkach i konferencjach, jak również zagranicznych w Czechach i Niemczech.

Do Snowidzy przyjechała z Niechcic w 1986 r. wraz z mężem Krzysztofem i czwórką dzieci. Snowidza i gmina Mściwojów urzekły ją od początku – wiejska zieleń, bliskość gór oraz większe mieszkanie. Była działaczką społeczną i udzielała się w Radzie Parafialnej, Radzie Rodziców oraz była Radną Gminy Mściwojów. Jej twarz zdobił zawsze uśmiech, którego dziś bardzo brakuje koleżankom z KOŁA w Snowidzy.

Inne aktualności

Poprzedni wpis
Zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym – ochrona środowiska naturalnego
Następny wpis
VII Święto Kapusty Warzywnictwa i Nasiennictwa w Snowidzy