PIŁKARZE ZAGŁĘBIA LUBIN W MARCINOWICACH

Inne aktualności

Sala wypełniona młodzieżą z Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach oraz uczniami ze szkół podstawowych z terenu Gminy Mściwojów, mnóstwo ciekawych pytań, chwila ćwiczeń, wspólny, krótki mecz a potem szał zbierania autografów – tak przebiegła wizyta piłkarzy Zagłębia Lubin w marcinowickim gimnazjum. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia była Pani Alina Niedziela – nauczyciel wychowania fizycznego.

18 listopada na zaproszenie Pani Aliny Niedzieli do gimnazjum przyjechało dwóch zawodników  Zagłębia Lubin – Paweł Żyra i Artur Siemaszko. Wraz z nimi przyjechała maskotka klubowa – Krecik oraz Marcin Magda, który poprowadził całe spotkanie. Zawodnicy powiedzieli  kilka ciekawostek o swoim klubie oraz o tym, w jaki sposób zaczęła się ich przygoda z piłką nożną. Uczniowie mieli możliwość zadać naszym gościom wiele pytań, zarówno tych standardowych dotyczących treningów, zawodu piłkarza  jak i tych prywatnych: skąd  pochodzą, jakie są ich marzenia, o jakiej karierze piłkarskiej marzą, z jakim klubem chcieliby się w przyszłości związać. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnych ćwiczeń oraz konkursów, w których mógł wziąć udział każdy chętny.

Bardzo dużo radości przysporzył wszystkim Krecik, który stał na bramce podczas ćwiczeń i chętnie pozował ze wszystkimi  do zdjęć. Każdy uczestnik spotkania otrzymał miniplakat Zagłębia  z autografami naszych gości, a do szkolnej gabloty sportowej gimnazjum trafiła koszulka  Zagłębia z autografami całej drużyny.

Dyrektor gimnazjum, uczniowie i nauczyciele dziękują młodszym kolegom ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy i Targoszynie za wspólną zabawę i zaangażowanie, zaś Paniom: Ewie Soroce, Agnieszce Kurzydło i Zofii Kuliś za opiekę nad uczniami szkół podstawowych.

Na spotkaniu były również obecne Panie: Gabriela Męczyńska – przewodnicząca Rady Gminy, Pani Elżbieta Soroka – inspektor do spraw oświaty oraz Pani Monika Białek – skarbnik gminy, którym organizatorzy serdecznie dziękują za poświęcony czas.

Menu