Spotkanie opłatkowe w Mściwojowie

Inne aktualności

W sobotni wieczór 21 stycznia odbyło się wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe w Mściwojowie, które zorganizowała Rada Sołecka na czele z sołtysem wsi Sewerynem Mazurem, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz miejscowi radni Tomasz Siczek i Waldemar Tłusty.

Wspólna modlitwa poprowadzona przez księdza Wiktora Juchiewicza oraz symboliczne podzielenie się opłatkiem dały początek wspólnemu biesiadowaniu i zabawie do późnych godzin nocnych. Na mieszkańców Mściwojowa czekały smaczne dania ciepłe i zakąski, tort – niespodzianka z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz upominki i życzenia złożone przez    sołtysa i przewodniczącą Rady Sołeckiej. Na licznie przybyłe dzieci czekał specjalnie przygotowany stół ze słodyczami, balonami i kolorowankami. Do rytmu przygrywał zespół Mastar.

Wśród zaproszonych gości byli: ksiądz proboszcz Wiktor Juchiewicz, Wójt Gminy Mściwojów – Mariusz Foryś wraz z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy – Gabriela Męczyńska wraz z mężem, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mściwojowie – Anna Delanowska oraz pracownik GOPS – Dorota Rachalewicz.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują mieszkańcom Mściwojowa za wspaniałą atmosferę, zaś Urzędowi Gminy Mściwojów, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mściwojowie oraz Izbie Rolniczej  za pomoc i życzliwość okazaną podczas przygotowań. Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach – Dariuszowi Brzykowi oraz młodzieży z grupy teatralnej „Amatorzy” pod kierownictwem Pani Joanny Kawczyńskiej  za klimatyczne jasełka. Seniorkom za upieczenie ciast. Szczególne podziękowania należą się także miejscowej artystce – pasjonatce sztuki – Pani Ewie Wota, która zaangażowała się w wykonanie glinianych serc i aniołków dla seniorów z Mściwojowa. Wszystkim mieszkańcom wioski życzymy dobrego roku i kolejnych spotkań w tak wesołym gronie Mściwojowian.

autor zdjęć A. Śmiłowska

Menu