„Uczę się bezpiecznie żyć” – kolejne spotkanie

Inne aktualności

W ramach projektu ,,Uczę się bezpiecznie żyć’ dnia 28 marca gimnazjum w Marcinowicach odwiedzili policjanci z KPP w Jaworze – młodszy aspirant Józef Kolanek i starszy aspirant Maksymilian Marciniak. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
Prowadzący zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach w mieście oraz w ruchu pieszym po drogach poza terenem zabudowanym. Policjanci sprawdzili także znajomość znaków drogowych oraz umiejętność poruszania się po miasteczku ruchu drogowego na rowerze. Uczestnicy warsztatów mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa i uczestniczyć w dyskusji. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania panów policjantów i udzielali poprawnych odpowiedzi.
Na koniec panowie skupili się na bardzo ważnym zagadnieniu a mianowicie bezpiecznym poruszaniu się środkami komunikacji miejskiej oraz upewnili się czy uczniowie gimnazjum wiedzą jak zachować się w razie np. wypadku drogowego z udziałem cysterny.
Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali od gości nagrody w postaci odblasków.

Menu