W wyniku wieloletnich starań władz samorządowych, w dniu 10 września 2013 r. reprezentowana przez wójta Mariusza Forysia Gmina Mściwojów nabyła nieodpłatnie do gminnego zasobu nieruchomości w formie darowizny prawo własności zabudowanej nieruchomości położonej w granicach działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 372 tzw. Wodomistrzówki przylegającej do budynku świetlicy wiejskiej w Mściwojowie. Wartość przejętego przez Gminę obiektu wynosi 859 tys. złotych a jego pow. całkowita 436,67 m2.
Nieruchomość stanowiła dotychczas własność Skarbu Państwa i pozostawała w zarządzie Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu jako bezpośrednie zaplecze techniczne i dydaktyczne położonego nieopodal zbiornika wodnego „Mściwojów”. Jednak faktycznym administratorem nieruchomości na podstawie wznawianych umów użyczenia była Gmina Mściwojów, która przejęty na cele komunalne obiekt planuje przeznaczyć na nową siedzibę gminnych jednostek organizacyjnych. W najbliższym czasie planowany jest bieżący remont obiektu, a potem ulokowanie tam użytkowników obiektu. Budynek „Wodomistrzówki” ma szanse stać się wraz z trwającą w chwili obecnej przebudową dróg gminnych i powiatowych, kolejną wizytówką nie tylko samej wsi Mściwojów ale i całej Gminy.










