Wyjazd integracyjny do Wojsławic

Inne aktualności

Blisko sto osób mogło podziwiać piękny świat roślin, dzięki udziałowi w projekcie pn. „Poznajmy siebie i nasze środowisko” realizowanym przez stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Grzegorzowa. W sobotę 11 maja br.  w ramach realizacji ww. projektu, odbył się wyjazd integracyjny do ogrodu botanicznego (arboretum) w Wojsławicach. Wspólny wyjazd przyczynił się niewątpliwie do integracji mieszkańców gminy, stworzył możliwość spotkania się w nowym otoczeniu, był okazją do odświeżenia dawnych znajomości, jak też do zawarcia nowych.

Taka aktywność w naszej gminie, w której stale przybywa mieszkańców,  stworzyła okazję do poznania swych sąsiadów. Wyjazd stworzył możliwość wspólnych spacerów, rozmów i dyskusji w pięknych okolicznościach przyrody oraz podziwiania wspaniałych walorów jakie oferuje ogród botaniczny. Dzięki realizacji projektu udało się zaktywizować osoby, które do tej pory, ze względu na szereg utrudnień, nie uczestniczyły w życiu gminy. Uczestnicy wyjazdu poszerzyli też wiedzę  w temacie ochrony środowiska przyrodniczego, wpływu zmian klimatu na świat roślin oraz ochrony gatunkowej roślin, z uwzględnieniem ochrony różnorodności biologicznej.

Mieszkańcy uczestnicy w wyjeździe mieli również okazję do zakupu roślin, które będą zdobiły ich ogródki przydomowe. Na zakończenie wyjazdu uczestnicy spotkali  się przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Wyjazd upłynął w przyjaznej atmosferze i zachęcił mieszkańców naszej gminy do uczestniczenia w podobnych wydarzeniach.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Grzegorzowa serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wyjazdu do Wojsławic  – „Było nam bardzo miło spędzić z Wami czas w tak pięknych okolicznościach przyrody”.

Projekt pn. „Poznajmy siebie i nasze środowisko” współfinansowany z budżetu Gminy Mściwojów

Menu